PANEL 8 HELIUM SL
Kod produktu: 
IP-G08-F8688-SL

 

DOSTROJONA ANTENA KIERUNKOWA 8,0 DBI (EU 868)

 

Zoptymalizowana antena helowa 8,0dBi oferuje +7% przenoszenie mocy do przodu w porównaniu z alternatywnymi, niezoptymalizowanymi konstrukcjami anten VSWR.

 • Skutkuje wyższym zasięgiem i zwiększonymi przychodami HNT $.

 

Opis

Dostrojona antena kierunkowa 8,0 dBi

interline wprowadził na rynek swój najnowszy dodatek do naszej wiodącej na rynku serii anten o ultrawysokiej wydajności i dostrojonych pasmach częstotliwości Lora.

Unikalna, dostrojona antena kierunkowa 8,0 dBi jest zarówno kierunkowa, jak i ma tę dodatkową istotną zaletę, że można ją przechylać lub przesuwać w kierunku azymutu – w przeciwieństwie do wszystkich innych anten dookólnych.

 Anteny dookólne promieniują 360 stopni – ta unikalna konstrukcja anteny z płaskim panelem jest radykalnie inna, ponieważ pobiera całą wypromieniowaną energię, która zwykle byłaby przesyłana za i z boku anteny i skupia całą energię RF tylko w kierunku do przodu – w

jednej bardzo szerokiej i długiej wiązce – zazwyczaj 70 stopni w azymucie i elewacji.

 Typowe aplikacje:

 Tam, gdzie pożądane jest kierowanie/kierowanie promieniowanej wiązki na duży lub trudno dostępny obszar docelowy. Osiąga się to dzięki wykorzystaniu unikalnej cechy tej konstrukcji anteny, która umożliwia przechylanie lub poruszanie się w antenie za pomocą jej obrotowego i odchylanego mocowania anteny (w zestawie), aby skupić dużą wiązkę dokładnie w wymaganym kierunku.

 • Idealny do montażu na wysoko położonych balkonach lub wieżowcach, gdzie anteny są zablokowane przed promieniowaniem w kierunku do tyłu.
 • Instalacje zlokalizowane na wybrzeżu, gdzie transmisja na tył anteny nie jest wymagana/pożądana.
 • Instalacje zlokalizowane bezpośrednio przed dużymi wzgórzami lub budynkami, w których promieniowanie wsteczne jest blokowane i dlatego nie jest wymagane.
 • Antena sektorowa z płaskim panelem jest mała, lekka i dyskretna w kolorze białym.

ANTENA Z PODWÓJNĄ POLARYZACJĄ 

Przeznaczona dla systemów- HELIUM SIEĆ NARODÓW, IoT M2M ( Machine to Machine )  Lora, Sigfox, XBee, RFID, Z-WAVE

Scenariusz braku linii wzroku (NLOS) jest znacznie bardziej powszechny i ​​stanowi wyzwanie dla wszystkich typów systemów bezprzewodowych, zwłaszcza tych, w których jeden koniec łącza jest mobilny. Gdy nie ma wyraźnej linii wzroku, degradacja będzie wynikać z odbić, załamania, dyfrakcji, rozproszenia i absorpcji atmosferycznej. Wiele sygnałów wytworzonych przez te czynniki będzie następnie docierać do anteny odbiorczej w różnym czasie, z różnych ścieżek iz różną siłą. Rezultatem będzie zmniejszony margines łącza i zmniejszona przepustowość, a w najgorszym przypadku uniemożliwi komunikację.

Różnorodność polaryzacji

Anteny mogą łagodzić niektóre z tych problemów przy użyciu różnych technik, z których najczęstszą jest różnorodność polaryzacji. Jest stosowany we wszystkich typach aplikacji bezprzewodowych, w tym w systemach komórkowych i stacjonarnych systemach dostępu bezprzewodowego (FWA) wykorzystywanych na obszarach wiejskich do świadczenia usług szerokopasmowych dla mieszkańców. Różnorodność polaryzacji polega w zasadzie na wykorzystaniu systemów antenowych, które emitują sygnały w więcej niż jednej polaryzacji, takiej jak pozioma i pionowa.


Rysunek 4. Po lewej stronie znajduje się polaryzacja pozioma/pionowa względem horyzontu, a po prawej obraz jest spolaryzowany ±45 stopni. Pola elektryczne i magnetyczne są pokazane na niebiesko i brązowo.

Podwójna polaryzacja pozioma i pionowa była używana przez wiele lat w systemach bezprzewodowych, ale w większości została zastąpiona polaryzacją skośną (patrz rysunek 4), w której dwie anteny o polaryzacji liniowej promieniują pod kątem 45 stopni (+45 stopni i -45 stopni) od poziomu i pionowe — czyli w połowie odległości między dwoma podstawowymi kątami polaryzacji. Kąty polaryzacji nie muszą wynosić 45 stopni, aw niektórych aplikacjach, w tym w systemach komunikacji satelitarnej, nie są, z powodów specyficznych dla ich środowiska operacyjnego. Oczywiście branża bezprzewodowa mogła wybrać wariant inny niż 45 stopni, ale dzięki temu producenci coraz częściej go wspierali, zapewniając jego długowieczność.

Korzyści z konfiguracji skośnej

Różne badania wykazały, że ta konfiguracja nachylenia ± 45 stopni może zapewnić korzyści, których nie zapewniają konfiguracje H i V. Podwójna polaryzacja skośna znajduje się w połowie drogi między poziomą a pionową, a sygnały z dwóch anten łączą się w liniowo spolaryzowaną falę nadawczą, dzięki czemu odbiór można poprawić w stosunku do czystego H lub V. Ukośna polaryzacja również dowiodła swojej zdolności do zapewniania poprawy sygnału również przez liście jak w warunkach NLOS.

Ponadto skośna polaryzacja może zminimalizować niektóre skutki zmienności sygnału, zmniejszyć zakłócenia między antenami i zwiększyć stosunek sygnału do szumu (SNR). Korzyści te dotyczą każdego scenariusza działania, a zwłaszcza środowisk miejskich i innych, w których sygnały są rozproszone, co zmniejsza ich siłę w danej lokalizacji.

W konstrukcji anteny polaryzacja pozioma i pionowa często mają nierówne wzorce i zysk ze względu na fizyczne asymetrie konstrukcji anteny. Można to łatwo zaobserwować we wzorach każdej polaryzacji, w których szerokość wiązki polaryzacji pionowej jest węższa niż szerokość wiązki poziomej. W rezultacie wzmocnienie sygnału pionowego jest słabsze w pobliżu krawędzi sektora, co powoduje nierównowagę łańcucha. W konfiguracji skośnej ±45 stopni w antenie nie ma fizycznych asymetrii, a każda polaryzacja ma prawie identyczne wzory, które wyrównują siłę sygnału obu polaryzacji.

Odporność na zaniki sygnału

Wydaje się, że polaryzacja skośna jest w stanie lepiej znosić efekty zaniku spowodowanego odbiciami niż polaryzacja pozioma/pionowa, a niektóre źródła podają jej zdolność do redukcji zakłóceń, gdy istnieje wiele jednoczesnych emiterów. Wreszcie odbierane sygnały zwykle pojawiają się na końcu odbiorczym bardziej pionowo niż spolaryzowane poziomo, tworząc nierówną zależność, ponieważ polaryzacja pionowa często dostarcza silniejszy sygnał niż jego odpowiednik poziomy w miejscu odbioru. Ukośna polaryzacja może zminimalizować ten problem, wyrównując poziomy sygnału z obu orientacji.

 

Chociaż skośna polaryzacja powinna teoretycznie powodować zmniejszenie budżetu łącza o 3 dB (o połowę mocy) spowodowane niedopasowaniem polaryzacji, propagacja wielościeżkowa powoduje jej przywrócenie, ponieważ polaryzacja nie jest już czysto pozioma/pionowa i ma nachylenie ±45 stopni. Rezultatem jest zazwyczaj tylko zmniejszenie budżetu łącza o 1 dB.

 

SNR- Stosunek sygnału do szumu

Anteny Panelowe będąc antenami kierunkowymi, przy tym samym zysku, zawsze mają wiekszy stosunek sygnału do szumu w porównaniu do anten dookólnych.

 

PANEL 868MHz to starannie zaprojektowana i wykonana antena kierunkowa na nielicencjonowane w Europie, pasmo 863-870MHz.
Typowe zastosowania to monitoring i transmisja cyfrowa niewielkich ilości danych (do 40 kbps).

 • Tunele, przejścia podziemne itp.
 • Energia (wiatrowa, panele słoneczne),
 • Irygacja, nawadnianie,
 • Inteligentne budynki
 • Internet rzeczy
 • Telemetria,
 • Radiowe sieci czujników,
 • Śledzenie ludzi i przedmiotów,
 • Geolokalizacja,
 • Bezpieczeństwo pracowników.
 • Pokrycie sygnałem ściśle okreslonego obszaru.

 Pomimo braku urządzenia

piorunochronnego, maszt antenowy lub

konstrukcję nośną anteny należy uziemić.

Przewód uziemiający powinien tworzyć

najkrótszą i bezpośrednią drogę do uziomu.Powłoki zewnętrzne kabli współosiowych

wychodzące z anteny powinny być podłączone

do masztu antenowego lub do przewodu

uziemiającego przewodem wyrównawczym o

przekroju nie mniejszym niż 4 mm2 Cu.

 

Dla dodatkowego bezpieczeństwa zamontować odgromnik gazowy. Instrukcja montażu znajduje się TUTAJ.

Kluczowe zalety

 1. Solid casing
 2. Powder painted backplate
 3. Radiators Protection ( with a special varnish )

Pozostałe cechy

 1. Niski poziom listków bocznych
 2. Regulowane mocowanie
 3. Sektorowe pokrycie
 4. Optymalizacja sektorowa pokrycia
warranty:
Manufacturers Suggested Retail Price:
netto 285,00zł / brutto 350,55zł

zgodność

Ostatnia aktualizacja

11.05.2022 - 12:28
Loading 3D views:

elektryczne

Pasma częstotliwości
 1. 860-880
Częstotliwość (min)
860MHz
Częstotliwość (max)
880MHz
Zysk
 1. 8dBi
VSWR (max)
1.50:1
Polaryzacja
Pozioma i Pionowa
Szerokość wiązki (-3dB) - pozioma
 1. 70°
Szerokość wiązki (-3dB) - pionowa
 1. 60°
FBR (Tłumienie wsteczne)
>25dB
XPD (Izolacja polaryzacji)
>3dB
Max Composite Power
50W
Zwarcie dla DC
tak
Impedancja
50Ω

mechaniczne

Złącze
N żeńska
Średnica mocowania
ø 38…51mm
Wymiary (bez mocowania)
223x223x28
Waga (z mocowaniem)
0.65kg

środowiskowe

Montaż
zewnątrz
Napór wiatru
160km/h
Klasyfikacja IP
IP67
Temperature
-40°C ... 80°C

Click button to show plot