Wybór Wi-Fi 2,4 GHz I 5 GHz

Wybór Wi-Fi 2,4 GHz I 5 GHz

Krótko mówiąc, powinieneś wybrać pasmo 5 GHz dla swojego pasma 802.11 z prostych powodów. Działa znacznie szybciej dzięki najnowszej technologii. Gdy przejdziemy do szczegółów dotyczących 2,4 GHz w porównaniu z 5 GHz, wybór najlepszej opcji jest mniej jasny.

Możesz skorzystać z tego łatwego do zrozumienia przewodnika, który pomoże Ci zdecydować się na 2,4 GHz lub 5 GHz do grania, przesyłania strumieniowego lub prostych ogólnych zadań wykonywanych na komputerze.

1. 2,4 GHz vs 5 GHz Zasięg sygnału bezprzewodowego
2,4 GHz ma lepszy zasięg. Ale czy to jest lepsze?

Idea zasięgu może być w tym przypadku dość myląca. Jeśli masz mały magazyn, zasięg 2,4 GHz może pokryć cały magazyn wraz z placem manewrowym. Więc jeśli nie masz dużego magazynu lub nie chcesz używać swoich urządzeń na dużym placu, zwykle nie potrzebujesz dodatkowego zasięgu pochodzącego z łączności bezprzewodowej 2,4 GHz.

Zakres obejmuje również liczbę obiektów fizycznych, takich jak ściany, regały magazynowe, między routerem a urządzeniami.

Ogólnie rzecz biorąc, nadal osiągniesz większą prędkość, jeśli nadal masz 3 ~ 4 paski z połączeniem 5 GHz, ponad 5 barów po 2,4 GHz ze względu na lepszy zasięg.

2. Zakłócenia bezprzewodowe 2,4 GHz w porównaniu z 5 GHz
5 GHz ma mniej zakłóceń sygnału.

Chodzi o to, że więcej urządzeń w twoim magazynie może działać z częstotliwością 2,4 GHz. Sieci Wi-Fi należące do innych magazynów mają większe prawdopodobieństwo działania z częstotliwością 2,4 GHz, więc sygnały Wi-Fi mogą ze sobą zakłócać. Przyczyną może być to, że sąsiedzi nadal mają urządzenia 2,4 GHz, które muszą obsługiwać.

Jeśli zdecydujesz się użyć 5 GHz ponad 2,4 GHz, ze względu na mniejszy zasięg Wi-Fi 5 GHz, Twoja sieć 5 GHz ma mniejsze szanse na zakłócanie sąsiednich 5 GHz.

3. 2,4 GHz w porównaniu do 5 GHz Przepustowość danych
5 GHz zapewnia większą prędkość, ponieważ więcej danych można przesłać w paśmie 5 GHz. Oznacza to, że zawsze powinieneś wybierać 5 GHz, jeśli twoje urządzenie znajduje się blisko routera, na którym hostujesz sieć.

4. Porównanie obsługi 2,4 GHz i 5 GHz.
2,4 GHz obsługuje więcej urządzeń (kompatybilność wsteczna).

5 GHz to nowsza technologia, podczas gdy starsze urządzenia obsługują tylko 2,4 GHz. Jeśli więc nadal używasz starszych urządzeń, jedyną prawdziwą opcją jest zezwolenie na obsługę sieci 2,4 GHz. Chyba że chcesz łączyć urządzenia za pomocą innych routerów. Ale z drugiej strony, gdy masz mieszanki 2,4 GHz i 5 GHz, prawdopodobnie zmniejszysz ogólną wydajność sieci.

Nasze zalecenia dotyczące wyboru sieci bezprzewodowej 2,4 GHz lub 5 GHz
Zacznij od ustawienia sieci bezprzewodowej 5 GHz i upewnij się, że wszystkie urządzenia mogą łączyć się z routerem. Jeśli zdasz sobie sprawę, że pewne urządzenie nie może się połączyć, będziesz musiał albo wycofać stary sprzęt, albo obniżyć pasmo radiowe do 2,4 GHz.

W przypadku sieci bezprzewodowej 5 GHz zwróć uwagę na siłę sygnału odbieranego na urządzeniach. Jeśli masz mniej niż 3 paski. Rozważ przejście na 2,4 GHz, aby sprawdzić, czy pomoże to w zwiększeniu siły sygnału. Podczas testowania zwróć uwagę na szybkość i niezawodność sieci, aby wybrać najlepszą opcję. Czasami mniejsza siła sygnału może nadal skutkować wyższym przepływem danych po prostu dlatego, że Wi-Fi 5 GHz jest szybsze.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest to, że konfigurujesz Wi-Fi tylko dla terminali do obsługi Kodów Kreskowych. Ważny jest niższy ping przy możliwie najwyższej sile sygnału sieciowego. Wtedy możesz zrezygnować z wyższego przepływu danych z 5 GHz i zamiast tego wybrać Wi-Fi 2,4 GHz. Ponownie, najlepszym sposobem na dokonanie wyboru jest faktyczne przetestowanie konfiguracji i sprawdzenie, jak działają.

Ciesz się optymalizacją dla sieci 2,4 GHz w porównaniu z 5 GHz!