Laboratorium Badawcze

przerwa urlopowa 2024

Pomysły na nowe anteny rodzą się podczas rozmów z naszymi klientami, korzystającymi na co dzień z rozwiązań opartych na naszych antenach mikrofalowych. Śledzenie trendów w technologii transmisji bezprzewodowej pozwala nam przewidzieć jakiego typu anteny będą naszym klientom potrzebne za kilkanaście miesięcy.
Pracę rozpoczynamy od zdefiniowania pożądanych parametrów anteny. Dobieramy stosowne materiały, wykonujemy niezbędne obliczenia.

Sprzęt niezbędny w naszej pracy ...

LPKF ProtoMat X60

LPKF ProtoMat X60

Przy pomocy plotera LPKF ProtoMat X60 możemy uzyskać gotowe prototypy projektowanej anteny w ciągu zaledwie kilku godzin.
Rohde&Schwarz FSH6-TG @ FSH-Z3

Rohde&Schwarz FSH6-TG @ FSH-Z3

Gotowy prototyp jest mierzony pod kątem dopasowania do planowanej częstotliwości pracy przy użyciu analizatora Rohde&Schwarz FSH6-TG (z wbudowanym modułem Tracking Generator) oraz mostkiem VSWR FSH-Z3. W przypadku anten o częstotliwości pracy powyzej 6GHz i do pomiarów zysku wykorzystujemy Analizator Wektorowy Rohde&Schwarz ZVL13.
Rohde&Schwarz ZVL13

Rohde&Schwarz ZVL13
Analizator Wektorowy do 13GHz

Analizator ten pozwala nam wykonywać dokładne pomiary dopasowania anten oraz ich zysku w częstotliwościach do 13GHz.

Szczegółowe informacje na manufacturer website.
Rohde & Schwarz NRP2 Power Meter

Rohde & Schwarz NRP2 Power Meter

Czasami zachodzi potrzeba przeanalizowania rzeczywistych of mocy urządzeń radiowych. W tym celu używamy poręcznego miernika mocy: Rohde & Schwarz NRP2 Power Meter

Szczegółowe informacje na stronie producenta.

Jeśli podstawowe parametry anteny spełniają założone cele projektowe antena trafia na nasz poligon pomiarowy.
Na poligonie pomiarowym wykonujemy szczegółowe pomiary parametrów anteny w tym pomiar zysku oraz charakterystyki promieniowania z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu pomiarowego.
Rohde&Shwarz SMB100A

Generator Sygnału: Rohde&Shwarz SMB100A

Podczas pomiarów parametrów elektrycznych anten, podstawową kwestią jest wygenerowanie fali ciągłej (CW) w odpowiedniej częstotliwości. Generator Sygnału Rohde&Shwarz SMB100A pozwala nam na wygenerowanie sygnału o bardzo wysokich parametrach jakościowych przy mocy wyjściowej dochodzącej do 18dBm w paśmie od 1 do 6GHz.

Szczegółowe informacje na stronie producenta.

Analizator Czasu Rzeczywistego: TEKTRONIX RSA3408B

TEKTRONIX RSA3408B
Gdy zakres prac pomiarowych nie wymaga testów w terenie, do pomiarów parametrów anten korzystamy z Analizatora Czasu Rzeczywistego TEKTRONIX RSA3408B. Ten bardzo zaawansowany analizator dostarcza precyzyjnych danych pomiarowych zarówno w zakresie analizy spektralnej jak i pozwala na bardzo szczegółowe badanie sygnałów cyfrowych.

Szczegółowe informacje na stronie producenta.

Ponadto wyposażeniu naszego laboratorium znajduje się:

- Szerokopasmowe anteny referencyjne o liniowej charakterystyce zysku.
- Rotor horyzontalny RAK firmy ZELPRO ze sterownikiem SAK.


Sprawdzony prototyp anteny zostaje przystosowany do masowej produkcji i jako nowa antena trafia do naszej oferty.