Typ Preambuły Krótki lub Długi ?

Typ Preambuły Krótki Lub Długi ?

 

Typ preambuły to łatwa opcja routera, która może nieznacznie zwiększyć wydajność Twojej bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Większość routerów lub oprogramowania układowego ma domyślne ustawienie typu preambuły tak długo. Wyjaśnimy, czym jest typ preambuły w ustawieniach routera, co robi typ preambuły i co można zrobić, aby zoptymalizować ustawienie.

Co to jest typ
preambuły Ustawienie typu preambuły oznacza, że ​​dodaje kilka dodatkowych ciągów nagłówka danych, aby pomóc sprawdzić błędy transmisji danych w sieci Wi-Fi. Typ krótkiej preambuły wykorzystuje krótsze ciągi danych, które dodają mniej danych do przesłania kontroli nadmiarowości błędów, co oznacza, że ​​jest znacznie szybsza. Typ długiej preambuły wykorzystuje dłuższe ciągi danych, co pozwala na lepszą kontrolę błędów.

Typ preambuły długi a krótki
Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa główne przypadki, w których będziesz potrzebować ustawień długich typów preambuły.

1. Masz starsze urządzenia, które wymagają długiej preambuły do ​​połączenia. Typ preambuły krótki jest dostępny z nowszymi technologiami, jeśli masz starsze karty bezprzewodowe, do połączenia będzie potrzebny długi typ preambuły.

2. Używasz Wi-Fi w obszarze o dużych zakłóceniach lub niskiej sile sygnału. Typ preambuły jest domyślnie narzędziem lub funkcją sprawdzania błędów, która pomaga w transmisji danych. Typ długiej preambuły może poprawić transmisję, jeśli sygnały bezprzewodowe są słabe.

Dlaczego domyślne ustawienie typu preambuły jest długie
Kluczem jest kompatybilność, gdy routery używają ustawienia długiej preambuły po wyjęciu z pudełka. Firmy zajmujące się routerami chcą mieć pewność, że ich sprzęt i oprogramowanie są zgodne z jak największą liczbą urządzeń kosztem pewnej wydajności. Więc najprawdopodobniej napotkasz domyślne ustawienia fabryczne dla Typu preambuły na długi lub automatyczny.

Zwykle można zmienić to ustawienie w obszarze Bezprzewodowe lub Wlan na karcie „Profesjonalne” lub „Zaawansowane”.

Jak zoptymalizować ustawienia routera typu preambuły
Najłatwiejszym sposobem optymalizacji ustawienia typu preambuły jest ustawienie go na krótki. Dzięki temu ustawieniu będziesz w stanie osiągnąć najlepszą wydajność.

Teraz, jeśli twoje urządzenia bezprzewodowe zatrzymają połączenie po zmianie typu preambuły na krótki, po prostu zmień ustawienie z powrotem. Oznacza to, że urządzenie lub klienci Wi-Fi nie obsługują typu krótkiej preambuły.

Ponadto będziesz musiał poeksperymentować i porównać różnice w wydajności, jeśli w twoim obszarze występują silne zakłócenia bezprzewodowe.

Po drugie, jeśli używasz bezprzewodowych przedłużaczy, dodatkowych punktów dostępowych lub repeaterów, upewnij się, że ustawiłeś typ preambuły na konsekwentnie długi lub krótki dla wszystkich urządzeń. Jest to ważne, aby poprawić wydajność Twojej sieci.

Istotne problemy z typem preambuły Typ
preambuły Asus
Preamble Type Dlink
Bezprzewodowe ustawienie
typu preambuły Najlepszy typ
preambuły Netgear Typ

preambuły Typ preambuły Motorola