HORIZON 4X4 MIMO DUAL-BAND
Kod produktu: 
IH-G0607-F2456-V-M

Antena kompatybilna ze standardem 802.11a/b/g/n/ac/ax 

Każdy produkt interline został zaprojektowany do pracy w różnych środowiskach. Wdrożenie systemu antenowego może znacznie poprawić zasięg i wydajność. Aby zoptymalizować ogólną wydajność bezprzewodowej sieci LAN, ważne jest, aby zrozumieć, jak zmaksymalizować zasięg radiowy za pomocą odpowiedniego wyboru anteny i jej rozmieszczenia. System antenowy składa się z wielu elementów, w tym anteny, elementów montażowych, złączy, okablowania antenowego, a w niektórych przypadkach z odgromnika.

Antena posiada dwie wiązki promieniowania. Jedną na wprost ok 3-4 dBi a druga wiązka jest podniesiona do góry o 10%, zysk około 6-7 dBi. Współczesne hale magazynowe mają pokrycia dachu, sufitu, wykonywane z blach metalowych lub żelbetonowych, co doskonale ułatwia odbijanie się fal radiowych. Jedna z wiązek promieniowania w tych antenach pokrywa obszar hali “na wprost” co utrudnia rozchodzenie się sygnału za przeszkodami typu, regały magazynowe załadowane towarami itp. Zadaniem drugiej wiązki, po odbiciu się od sufitu, jest pokrycie martwych obszarów pomiędzy przeszkodami (regałami). Antena została specjalnie zaprojektowana do pracy w takich warunkach. Przeznaczona jest, dla urządzeń pracujących w technologii WAVE2 MU-MIMO oraz AX (Wi_Fi 6), z Multipleksacją czasowo-przestrzenną. Antena pracuje w dwóch pasmach częstotliwości 2.4 i 5 GHz oferując znakomite wykorzystanie pasm radiowych . Specjalnie zaprojektowane macierze promienników, z niską pojemnością własną gwarantują poprawną pracę z wysokim stopniem kodowania 1024 QAM jaki używany jest w tego typu systemach. Niska pojemność nie wprowadza rozmywania sygnałów cyfrowych oraz pojawiania się pasożytniczych prądów i odbić. Dedykowana jest do pracy wewnątrz pomieszczeń, hal magazynowych, produkcyjnych.  Nie zalecamy używania tych anten na otwartych przestrzeniach ze względu na stratę wzmocnienia drugiej wiązki (promieniowanie w niebo).  Testy praktyczne przeprowadzone na halach produkcyjnych i magazynowych potwierdzają doskonałą skuteczność tych anten. Wybór innego złącza niż Nm, dotyczy anten ze zintegrowanymi kablami.Systemy antenowe MIMO

 Systemy antenowe MIMO są stosowane w celu przezwyciężenia zjawiska zwanego zakłóceniem wielościeżkowym lub interferencją wielościeżkową. Zróżnicowany system antenowy wykorzystuje dwie lub więcej identycznych anten, znajdujących się w niewielkiej odległości od siebie, w celu zapewnienia pokrycia tego samego obszaru fizycznego.

 Wielościeżkowe zniekształcenie

 Zakłócenia wielościeżkowe występują, gdy sygnał RF ma więcej niż jedną ścieżkę między odbiornikiem a nadajnikiem. Dzieje się tak w miejscach, w których występuje duża ilość metalicznych lub innych powierzchni odbijających fale radiowe.

 Tak jak światło i dźwięk odbijają się od obiektów, podobnie jak RF. Oznacza to, że może istnieć więcej niż jedna ścieżka, którą RF przyjmuje przy przechodzeniu z anteny nadawczej (TX) i anteny odbiorczej (RX). Te liczne sygnały łączą się w antenie RX i odbiorniku, co skutkuje sumowaniem sygnałów, zwiększaniem szerokości pasma i niezawodnością. 

Kluczowe zalety

  1. SOLIDNA OBUDOWA

Pozostałe cechy

  1. MIMO
warranty:

zgodność

Ostatnia aktualizacja

25.03.2023 - 16:34
Loading 3D views:

elektryczne

Pasma częstotliwości
  1. 2400 - 2500
  2. 5200 - 5800
Częstotliwość (min)
2 400MHz
Częstotliwość (max)
5 800MHz
Zysk
  1. 6dBi
  2. 7dBi
VSWR (max)
1.40:1
Polaryzacja
Pionowa
Szerokość wiązki (-3dB) - pozioma
  1. 360°
Szerokość wiązki (-3dB) - pionowa
  1. 30°
  2. 20°
Port to Port Isolation:
>20dB
Max Composite Power
2W
Zwarcie dla DC
nie
Impedancja
50Ω

mechaniczne

Złącze
N żeńska
Średnica mocowania
ø 38…51mm
Wymiary (bez mocowania)
290X80
Waga (z mocowaniem)
1.21kg

środowiskowe

Montaż
zewnątrz
Napór wiatru
130km/h
Klasyfikacja IP
IP67
Temperature
-40°C ... 80°C

Click button to show plot