przerwa urlopowa 2024

HORIZON 868 HELIUM
Kod produktu: 
IH-G08-F8688-V2

Oferta Specjalna

 

Sugerowana cena detaliczna 113.01zł.

 

 

 

ANTENA DOSTROJONA 8 DBI (EU 868)

Zoptymalizowana antena helowa 8dBi oferuje +7% przenoszenie mocy do przodu w porównaniu z alternatywnymi niezoptymalizowanymi konstrukcjami anten VSWR.

 

  • Skutkuje wyższym zasięgiem i zwiększonymi przychodami HNT $.

 

 

Interline wprowadza wysokowydajne anteny 8dBi do użytku z siecią helową, oferując lepszą transmisję mocy w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku alternatywnymi, niezoptymalizowanymi konstrukcjami anten VSWR.

Ta nowa konstrukcja anteny została specjalnie dostrojona do pracy z najwyższą wydajnością tylko w paśmie częstotliwości interesującym operatorów Helium Hotspot w UE – w paśmie częstotliwości 868 w UE.

 

Większość dostępnych obecnie na rynku konstrukcji anten helowych Hotspot jest zaprojektowana tak, aby była uniwersalna – co oznacza, że ​​jeden produkt został zaprojektowany tak, aby obejmował europejskie pasma częstotliwości EU868 i US915 – co skutkuje konstrukcjami, które mogą nie być zoptymalizowane dla obu zakresów częstotliwości.

Te zoptymalizowane anteny charakteryzują się doskonałą wydajnością VSWR na poziomie maksymalnie 1,5:1 – co natychmiast skutkuje ponad +7% większą transmitowaną, nieodbitą mocą z anteny i zmniejszoną stratą niedopasowania w porównaniu z wieloma dostępnymi na rynku VSWR 2:1.

 

Teraz, jeszcze lepsza wersja znakomitej anteny HORIZON 8 868 MHz.

 

Pasuje do następujących górników:

 

Bobcat, Nebra, Sensecap, Cal-Chip, ClodPi, sieci COTX, Controllino, FreedomFi, Linxdot, Heltec, Kerlink, Long AP, Ryby, RAKWireless, Syncrobit

oraz innych urządzeń pracujących w tej częstotliwości.

W przypadku niektórych zastosowań, takich jak środowisko miejskie lub gdzie należy monitorować duże obszary terenu, zewnętrzna antena Horizon 8 Helium będzie idealnym dodatkiem do systemu Helium. Jest to solidne rozwiązanie zapewniające dodatkową moc i zasięg dla zewnętrznych stacji bazowych Helium. Antena ma średni zysk 8dBi, długość 86cm, zakres częstotliwości 868-880MHz i jest dostarczana z osprzętem do montażu na słupie i ścianie.

 

 

W nowym modelu przebudowaliśmy promiennik anteny, modyfikując charakterystykę promieniowania, poprzez zmianę "fazowania"promienników anteny.

 

Jest anteną specjalną, z obniżoną główną wiązką promieniowania (w kierunku ziemi) o 10°, oraz stłumionymi niepożądanymi listkami górnymi . Zapewnia to lepsze pokrycie sygnałem, "obszaru "pod anteną".

Urządzenia Helium LoraWan, pracujące z antenami szerokopasmowymi dostepnymi na rynku, obejmującymi zakres (EU868 i US915 MHz)

 

Anteny te, odbierają też silne sygnały nadajników GSM 900MHz, pracujących w Europie z dużymi mocami.

Wpływa to niekorzystnie na zasięg i czułość urządzeń Helium-LoraWan, mogą pojawiać się intermodulacje, zwłaszcza w pobliżu masztów antenowych GSM.

Nasza antena posiada wbudowany filtr pasmowy, który pracuje bez tłumienia w paśmie roboczym anteny i charakteryzuje się  tłumieniem dla innych częstotliwości. 

Filtr, umieszczony w promienniku anteny, jest zwartym do ziemi segmentem 1/4 długości fali o częstotliwości 868 MHz, oraz szczelina rezonansowa w module gniazda. Częstotliwości różniące się od częstotliwości pracy anteny są rozładowywane do ziemi. Filtr tłumi niepożądane sygnały o kilka dB.

Jest specjalistyczną anteną wąskopasmową, pracującą w dedykowanym paśmie (EU868), co pozwala jej uzyskiwać wysoki stosunek sygnału do szumu (SNR) i zachować wysoką czułość odbiornika w urządzeniu.

Uzyskiwane zasięgi na tej antenie, to nawet kilkadzisiąt kilometrów. Zasięg zależy od wysokości zamontowania, rodzaju Punktu Dostepowego, jakości użytego konektora antenowego ( tłumienie jednostkowe, długość, jakość złączy), oraz  ukształtowania terenu i konfiguracji punktów dostępowych po drugiej stronie łącza.

W konstrukcji radiatora nie stosujemy układów dopasowujących LC (korelacja pojemność-indukcyjność) które pozwalają na „sztuczną” regulację impedancji anteny i obniżenie współczynnika VSWR. Powoduje to wzrost indukcji lub pojemności co skutkuje „rozmywaniem się” sygnałów cyfrowych i ma negatywny wpływ na kodowanie bit/Hz i stopę błędów (BER). Nasza antena pracuje "czysto, rezonansowo-rezystancyjnie" i charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem szumów własnych, oraz doskonałym stosunkiem kodowania Bit/Hz.

 

Obudowa anteny jest uziemiana, co chroni ją przed wyładowaniami elektrostatycznymi

( ładunki elektryczne pojawiające się na antenie są odprowadzane do instalacji uziemiającej)

Do prawidłowego działania maszt i antena na, musi być uziemiony do istniejącej instalacji odgromowej.

Pomimo braku urządzenia

piorunochronnego, maszt antenowy i antenę należy uziemić.

Przewód uziemiający powinien tworzyć

najkrótszą i bezpośrednią drogę do uziomu.Powłoki zewnętrzne kabli współosiowych

wychodzące z anteny powinny być podłączone

do masztu antenowego lub do przewodu

uziemiającego przewodem wyrównawczym o

 przekroju nie mniejszym niż 8 mm2 Cu.

 

Antena po zamontowaniu na maszcie, jest uziemiona przez połaczenie elektryczne cybant-maszt. Z czasem to połaczenie może ulec zanieczyszczeniu, korozji. Najlepszym rozwiązaniem będzie przykręcenie przewodu uziemiającego do anteny, za pomocą dodatkowej nakrętki M6 i podkładek.

Dla dodatkowego bezpieczeństwa zamontować odgromnik gazowy. Instrukcja montażu znajduje się TUTAJ.

 

 

 

Pozostałe cechy

  1. Niski poziom listków bocznych
warranty:

zgodność

Ostatnia aktualizacja

25.03.2024 - 17:12
Loading 3D views:

elektryczne

Częstotliwość (min)
860MHz
Częstotliwość (max)
880MHz
Zysk
  1. 8dBi
VSWR (max)
1.50:1
Polaryzacja
Pionowa
Szerokość wiązki (-3dB) - pozioma
  1. 360°
Szerokość wiązki (-3dB) - pionowa
  1. 15°
XPD (Izolacja polaryzacji)
>20dB
Max Composite Power
500W
Zwarcie dla DC
tak
Impedancja
50Ω

mechaniczne

Złącze
N żeńska
Średnica mocowania
ø 38…51mm
Wymiary (bez mocowania)
860x26
Waga (z mocowaniem)
0.47kg

środowiskowe

Montaż
zewnątrz
Napór wiatru
160km/h
Klasyfikacja IP
IP67
Temperature
-40°C ... 80°C

Click button to show plot