Konfigurowanie Przepustowości 20 MHz Lub 40 MHz

Konfigurowanie Przepustowości 20 MHz Lub 40 MHz

Jeśli nie wiesz, jak skonfigurować przepustowość 20 MHz lub 40 MHz dla swojego routera, trafiłeś do odpowiedniego przewodnika. Omówimy kilka prostych zasad, które pomogą Ci wybrać najlepszą przepustowość do wykorzystania w Twojej sieci bezprzewodowej.

Jak Wybrać 20 Lub 40 MHz?

Odpowiedź brzmi: zależy to od urządzeń, które masz w domu. Odpowiedź jest ściśle związana z wybranym przez Państwa rodzajem transmisji radiowej. Strategię znalezienia najlepszej transmisji radiowej można znaleźć w 2,4 GHz w porównaniu z 5 GHz .

Kiedy należy użyć 20 MHz do szerokości kanału?
Jeśli używasz nadajnika radiowego 2,4 Ghz, powinieneś użyć 20 Mhz dla szerokości kanału. Prosty powód jest taki, że 20 Mhz jest naprawdę pomocnym środkiem dla starszych urządzeń. Korzystanie z częstotliwości 20 MHz na ustawieniu radia 5 GHz jest sprzeczne z celem rzeczywistego korzystania z ustawienia radia na 5 GHz.

Jedynym wyjątkiem jest to, że w jakiś sposób masz urządzenia, które obsługują nadawanie 5 GHz, akceptując tylko przepustowość 20 MHz, jednak jest to dość rzadkie. Ale jeśli tak się stanie, sprawdź, czy twój router obsługuje podwójną przepustowość zarówno dla 20 MHz, jak i 40 MHz.

Kiedy należy użyć 40 MHz do szerokości kanału?
Jeśli używasz nadajnika radiowego 5 GHz, istnieje prawdopodobieństwo, że Twoja sieć składa się tylko z najnowszych urządzeń obsługujących standard 802.11n. To wtedy powinieneś używać przepustowości 40 MHz.

Kiedy należy używać kombinacji kombinacji 20/40 MHz.
Używaj kombinacji 20 Mhz / 40 Mhz tylko wtedy, gdy jedno z Twoich urządzeń tego wymaga. Jeśli nie, po prostu ustaw go na 40 MHz.

Jak Kontrolować Kanał

Do transmisji 20 MHz z częstotliwością 2,4 GHz
Najlepsze pasma kanałów to 1, 6, 11

Dla transmisji 40 MHz z częstotliwością 2,4 GHz
Najlepsze pasmo kanału to 3, 11

W przypadku transmisji 20 MHz z częstotliwością 5 GHz
Należy użyć 40 MHz zamiast 20 MHz lub użyć kombinacji, jeśli urządzenie tego potrzebuje, a router to obsługuje.

 

Dla transmisji 40 MHz z częstotliwością 2,4 Ghz Nadaje się
każdy kanał z najmniejszą ilością zakłóceń. Są szanse, że możesz swobodnie korzystać z dowolnych kanałów. Rozważ użycie funkcji automatycznej, aby router mógł automatycznie dostosować się do najlepszego używanego kanału.